Liv Akademi Eğitim Programları

Başvuru Anasayfa
X

ANNE BABALARA ÖZEL UYGULAMALI İLKYARDIM EĞİTİMİ

Hiçbir anne baba çocuğunun yaralanmasını istemez. Bebeklerin ve çocukların başına gelebilecek en ufak kaza bile ebeveynlere büyük korkular yaşatır. Böyle bir durumla karşı karşıyayken çaresiz kalmak, paniğe kapılıp geç tepki vermek, hatta istemeyerek yanlış bir şeyler yapmak mümkün olabilir. Bu nedenle tehlikelere karşı tedbirli olmakta fayda var. Özellikle anne-babaların ve çocuğun bakımından sorumlu olanların, temel ilkyardım bilgi ve becerisine sahip olması hayati önem taşır. Ancak kaza durumunda doğru ilkyardım uygulamalarını yapabilirseniz ciddi yaralanmaları ve hayati tehlikeleri önleyebilir, çocuğunuzun kolayca iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.
Liv Hospital’da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanları tarafından verilen ilkyardım eğitimleriyle yaşanan kazalarda bebek ve çocukların kimi zaman hayatlarını kurtaracak en doğru müdahale yolları uygulamalı olarak anlatılıyor. Karşılaşılan herhangi bir kazada anne babanın ilkyardım uygulamalarını biliyor olması, kendinden emin ve çabuk hareket edebilmesi ilkyardım uygulamalarında hayati önem taşır. Eğitimlerde genel ilkyardım bilgilerinden yanıklara, kırık çıkıktan zehirlenmelere, böcek ısırmalarından hava yolu tıkanıklıklarına kadar maket üzerinde uygulamalı olarak anlatılıyor.


Başvuru İçin Tıklayın

X

Doğum Atölyesi

Liv Hospıtal Doğum Atölyesi İle Bilinçli Anne Babalar Yetiştiriyor
‘Liv Hospital Doğum Atölyesi’nde anne babalar için içeriği tamamen uzman doktorlar tarafından oluşturulan A’dan Z’ye eğitim başlıyor. Anne- baba olmanın hem büyük bir mutluluğu hem de onlarca kaygıyı beraberinde getirdiği bir gerçek. Birçok ebeveynin kafasında “Bebeğimi emzirebilecek miyim?”, “Bebeğim nasıl büyüyecek?”, “Bebeğimin dilinden anlayacak mıyım?” “Ateşi çıktığında ne yapmalıyım?” gibi sorular dolaşıyor. Bebek ve çocuk bakımına yönelik pek çok soru Liv Hospital Ebeveyn Okulu’nda cevap buluyor. Alanında uzman doktorlar, çocukları psikolojik ve fiziksel olarak en doğru şekilde büyütmenin yollarını anlatıyor.

Çalışan anne babalar online olarak katılabilir
Liv Hospital, bebek sağlığına ve bakımına yönelik desteğe ihtiyacı olan bütün anne ve baba adaylarını ebeveyn okuluna davet ediyor. Üstelik çalışan anne babalar da eğitime online olarak katılabiliyor. Değişen koşullar ve yeni ebeveynlik trendleri ile uzman doktorların anne babaları Youtube Ebeveyn Okulu kanalı üzerinden tüm anne babalara ulaşıyor.

Bebeğinizle doğru iletişim kurun
Ebeveyn Atölyesi’nde anne ve babalara verilecek eğitimlere katılmak isteyenler ister yalnız, ister karı – koca olarak derslere katılabiliyor ve atölye 1 ay sürüyor. Dört hafta süresince Liv Hospital’da düzenlenecek eğitim, tüm anne ve babalara açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Ebeveynler uzman doktorlardan alacakları bilgiler ışığında çocuklarını sağlıklı bir şekilde büyütmenin mutluluğunu yaşıyor.

Başvuru İçin Tıklayın

X

İkinci Bahar Yenilenme Atölyesi

Tıptaki gelişmeler sayesinde insanlık artık 100 yaşı hedefliyor. Eskiden yolun yarısı kabul edilen 35 yaş, artık 65 olarak değişti. Peki 65 yaştan sonra 100’e doğru başlayan yolculukta sağlıklı, genç ve zinde kalabilmek için neler yapmak gerekiyor.

Yaşam tarzınızda yapacağınız küçük değişikliklerle 65 yaşından sonra hayatı yeniden keşfedeceğiniz bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
İkinci Bahar Yenilenme atölyesi size dinamik, zinde ve sağlıklı bir yaşam için Liv Hospital uzmanlarınca hazırlanmış bir yol haritası sunuyor.

Bu yol haritasında beslenmeden egzersize, beyin aktivitelerinden vücut sağlığına kadar kolay uygulanabilecek birçok öneri bulacaksınız.
Her daim genç ve sağlıklı kalmak üretmek ve paylaşmak ile mümkün. Birlikte unutulmaz anları paylaşabileceğiniz İkinci bahar Yenilenme atölyesinde kendinizi tanımanız için bir fırsat olacak.
Yepyeni enerjilerle iyi hissetmek sağlık ve huzur dolu bir gün geçirmek için İkinci Bahar Yenilenme Atölyesi’nde buluşuyoruz

Başvuru İçin Tıklayın

X

Liv Hospıtal, Ebeveyn Okulu’yla Daha Bilinçi Anne Babalar Yetişiyor

Liv Hospital Ebeveyn Okulu Projesi ile anne babalar çocuklarını artık daha bilinçli büyütüyor. Projeye gönüllü olarak destek veren Milli basketbolcu Kerem Gönlüm'ün eşi, iki çocuk annesi Elif Gönlüm de projede yer alıyor. Elif Gönlüm verdiği destek ile Liv Hospital Ebeveyn Okulu, ailelere alanında uzman doktorlarla birlikte çocukları psikolojik ve fiziksel olarak en doğru şekilde büyütmenin yollarını anlatıyor.

Liv Hospital daha bilinçli anne babalar yetiştirmek için başlattığı Ebeveyn Okulu ile ailelere rehber oluyor. Anne babalar Liv Hospital Ebeveyn Okulu’nda içeriği tamamen uzman doktorlar tarafından oluşturulan A’dan Z’ye eğitim alıyor. Anne-baba olmanın hem büyük bir mutluluğu hem de onlarca kaygıyı beraberinde getirdiği bir gerçek. Birçok ebeveynin kafasında “Bebeğimi emzirebilecek miyim?”, “Bebeğim nasıl büyüyecek?” “Ateşi çıktığında ne yapmalıyım?” gibi sorular dolaşıyor. Bu proje sayesinde bebek ve çocuk bakımına yönelik pek çok soru Liv Hospital Ebeveyn Okulu’nda cevap buluyor.

Eğitimler hem online hem de hekimlerimizle yapılıyor

Liv Hospital, bebek sağlığına ve bakımına yönelik desteğe ihtiyacı olan bütün anne ve baba adaylarını Ebeveyn Okulu’na davet ediyor. Üstelik çalışan anne babalar eğitimlere hem online olarak hem de belirlenen program çerçevesinde interaktif şekilde Liv Hospital’da katılabiliyor.

Tüm ailelere açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Ebeveyn Okulu www.livebeveynokulu.com üzerinden 7/24 işten ve evden ulaşabiliyor.

Başvuru İçin Tıklayın

X

Obezite Destek Grubu

Çağımızın en büyük hastalıklarından biri olan obezite, sadece estetik bir sorun değil aynı zamanda sağlıklı ve daha kaliteli bir hayat sürmenin önündeki engellerden biridir. Genel Cerrahi bölümünün alt dallarından biri olarak hizmet veren Obezite Kliniği ‘Kalıcı Zayıflık Yöntemi’ olarak da bilinen mide küçültme ameliyatıyla hastaların kilolarının yüzde 70’inden kurtulacağı cerrahi bir yöntem uyguluyor. 6 ayda sonuç vermeye başlayan ve 18 ayın sonunda tamamlanan bu yöntemde obezite hastaları cerrahi işlemin öncesinde ve sonrasında psikolog ve diyetisyen eşliğinde yeni bir hayata adımını atıyor.

Obezite Cerrahisi operasyonu geçiren ya da cerrahi olmayı düşününlere destek olmak amacıyla Liv Hospital’da düzenlenen “Obezite Destek Grubu” ile Obezite cerrahisi A’dan Z’ye masaya yatırılıyor. Obezite cerrahı, klinik psikolog ve uzman diyetisyen tarafından obezite cerranhı in bilgilendirme yapıldığı “Obezite Destek Grubu”nda merak edilen tüm sorular yanıt buluyor.Obezite cerrahisi deneyimi ile, fazlalıklarından kurtulup ikinci baharı yaşayan misafirler uzman doktorlar eşliğinde yaşadıklarını anlatıyor.

Başvuru İçin Tıklayın

X

Kanser Destek Grubu

Kanser tanısı konulan hastalarda farklı olumsuz tepkiler ve duygulara gelişebilmektedir. Diğer tüm kronik hastalıklarda olduğu gibi hastalar, bu tanıyı aldıklarında fiziksel sıkıntıların yanı sıra ruhsal sıkıntılar da yaşayabilmektedir. Bu süreç, şok hali, tepki aşaması, direnme ve uyum sağlama şeklinde bölümlendirilebilmektedir. Bu ruhsal sıkıntılar zaman içerisinde hastanın ailesine ve yakınlarına da yansıyabilmaktedir.

Psiko-onkoloji alanında uzman klinik psikologlar, bu yolda her evreye özgü yaklaşımlarıyla hastalara ve hasta yakınlarına hizmet vermektedirler. Değişen rollere adapte olma, duygularla başa çıkma, güçlü yönlerini ve sınırları öğrenme becerilerini artırma gibi konularda hastalara ve hasta yakınlarına destek olmaktadırlar.

Yakınınız kanser olduysa…
Kanser tanısı almak, tanıyı alan hasta kadar yakınları için de zor bir sürecin başlangıcı anlamına gelmektedir. Hasta yakınları hem kendi morallerini yüksek tutmaya, hem de hastaya maddi ve manevi destek olmaya çalışmaktadırlar. Çoğu zaman duygusal destek vermenin yanı sıra bakım veren pozisyonunda olmak yakınları yıpratabilmektedir. Bu durum onlar için ruhsal açıdan çok tüketici olabilmektedir. Özellikle hastanın olumsuz duyguları arttığında ya da hastanın tedavi süreci ilerledikçe yakınlar kendilerini yorgun, çaresiz ve ümitsiz hissedebilmektedirler.

Ekibimiz, hastanın kendisinin psikolojik destek almadığı durumlarda bile yakınlar arasından bir kişinin bile destek almasının önemli bir fark yarattığının bilincindedir. Bölümümüzde Kanserle Yolculuk Programı kapsamında kanser hastası yakınları için bireysel psikoterapi, aile ve çift terapisi, paylaşım grupları ve çocukları için destek hizmetleri verilmektedir.

Başvuru İçin Tıklayın


Tüm Hakaları Saklıdır 2019 Liv Hospital ODSgroup